fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Париз: Објавена потерница со фотографија на напаѓачот

Актуелно

Париз: Објавена потерница со фотографија на напаѓачот

Француската полиција вечерва објави потерница со фотографија на маж, осомничен за нападите во Париз. Потерницата гласи на име Салах Абдеслам, 26 години, роден во Брисел.

Полицијата ги предупреди луѓето доколку го видат дека е опасен и да не се обидуваат сами да интервенираат.

Во меѓувреме, полицијата соопшти дека ги идентификувала телата на уште двајца напаѓачи. Двајцата се Французи, а живееле во Белгија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.