//
Следи нѐ
To Top

Париз: Објавена потерница со фотографија на напаѓачот

Француската полиција вечерва објави потерница со фотографија на маж, осомничен за нападите во Париз. Потерницата гласи на име Салах Абдеслам, 26 години, роден во Брисел.

Полицијата ги предупреди луѓето доколку го видат дека е опасен и да не се обидуваат сами да интервенираат.

реклама

Во меѓувреме, полицијата соопшти дека ги идентификувала телата на уште двајца напаѓачи. Двајцата се Французи, а живееле во Белгија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: