fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Виталиа освои 6 нови егзотични дестинации

Магазин

Виталиа освои 6 нови егзотични дестинации

Шест нации со различни култури и навики во исхраната од неодамна имаат нешто заедничко и тоа од Македонија. Тоа е Виталиа, познатиот македонски производител на здрава храна кој го направи својот прв извоз во Малезија, Сејшели, Тајван, Маурциус, Панама и Куракао.

„Извозот на овие шест нови пазари е огромен успех кон ширење на брендот во светски рамки. Вклучувајќи ги овие шест нови држави, денес производите на Виталиа се достапни во 35 земји ширум светот. Ова е уште една потврда дека Виталиа создава врвни здрави производи според светски стандарди чиј квалитет и оригиналност го препознаваат потрошувачите на сите меридијани, без оглед на геогравската положба и културата.”- изјавија од Виталиа.

Од неодамна повеќе од 50 производи под брендот Виталиа се достапни во овие шест земји и тоа позиционирани на рафтовите на премиум супермаркетите, во категоријата на здрава и функционална храна.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.