Поврзи се со нас

Популарно.мк

По неколкумесечно освојување на топ листите – слушнете ја песната „Доста глумиме“ на Thea

МК Сцена

По неколкумесечно освојување на топ листите – слушнете ја песната „Доста глумиме“ на Thea

По неколкумесечното освојување на радио етерот низ Македонија, а на барање на сите оние кои сакаа, а не можеа да ја слушнат надвор од топ листите, најновото од Thea, „Доста Глумиме”, денес и официјално се појавува во интернет просторот.

Музиката и аранжманот за песната се дело на Лазар Цветкоски, а текстот го напишаа Thea и Магдалена Цветкоска Ена.

Ова е воедно и најава за појавувањето на „Доста Глумиме” на МАРС, како една од највртените песни за 2015 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.