//
Следи нѐ
To Top

По неколкумесечно освојување на топ листите – слушнете ја песната „Доста глумиме“ на Thea

По неколкумесечното освојување на радио етерот низ Македонија, а на барање на сите оние кои сакаа, а не можеа да ја слушнат надвор од топ листите, најновото од Thea, „Доста Глумиме”, денес и официјално се појавува во интернет просторот.

Музиката и аранжманот за песната се дело на Лазар Цветкоски, а текстот го напишаа Thea и Магдалена Цветкоска Ена.

реклама

Ова е воедно и најава за појавувањето на „Доста Глумиме” на МАРС, како една од највртените песни за 2015 година.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: