//
Следи нѐ
To Top

Оперирано детето што го фрли мајката од четврти кат во скопски Хиподром

Според информации на дел од медиумите, детето кое вчера беше фрлено од четвртиот кат од станбена зграда во скопски Хиподром од својата мајка е во стабилна состојба, за разлика од неговата мајка која сè уште е во тешка состојба и е на интензивно лекување на КАРИЛ.

Детето се здобилo со сериозни скршеници на главата при што искрварило во текот на ноќта и морало итно да биде оперирано на клиниката за неврохирургија.

реклама

Монструознот чин во драмата која се одвиваше вчера утрото во скопски Хиподром наиде на осуди од јавноста, психолзите и воопшто секој еден човек.

Вчера после семејна расправија околу 9.05 часот 35-годишната мајка од скопската населба Хиподром почнала да се заканува дека ќе се фрли од тераса од 4-тиот кат и дека ќе го фрли и своето дете, информираат од МВР.

Таа својот шетгодишен син го фрлила во 9.30 часот. Падот на детето бил ублажен од жиците за сушење алишта од подолните катови. Според полицијата во 10.20 се фрлила и жената.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: