//
Следи нѐ
To Top

Почувствуван земјотрес во Македонија, епицентарот во Грција

Земјотрес со јачина од три степени според Европската макро-сеизмичка скала утрово беше почувствуван во повеќе градови во Македонија.

Како што соопштија од Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет утрово во 8 часот и 10 минути, апаратите на факултетот регистрирале земјотрес чиј епицентар се наоѓа во соседна Грција, 400 км јужно од Скопје.

реклама

IntensityMapThumbnails

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: