Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Чарли Шин: „Морам да ги запрам заканите – признавам дека сум ХИВ позитивен!“

Сцена

Чарли Шин: „Морам да ги запрам заканите – признавам дека сум ХИВ позитивен!“

Овде сум да признаам дека сум ХИВ позитивен. Морам да ги запрам овие напади, изјави американскиот актер Чарли Шин во денешното интервју за „Тудеј“, додавајќи дека оделните гласини кои се слушале минатите денови немаат врска со вистината.

Тој рече дека дијагнозата ја добил пред четири години.

– Почна со чести главоболки, големи мигрени и неконтролирано потење. Дури бев и хоспитализиран. Мислев дека имам тумор на мозокот, мислев дека е готово. Кога ги спроведоа тестовите ми кажаа за што се работи. Тие три букви е тешко да се прифатат. Тоа е пресвртница во животот, изјави Шин.

Новинарот побара појаснување за тоа како ја чувал оваа тајна четири години, со оглед на тоа што дознал дека луѓе кои ја знаеле тајната на Шин му барале пари за да не кажуваат.

– Да, им плаќав. Не толку многу, но сепак доволно. Не знам точно колку луѓе ми бараа пари, но вкупно дадов милиони. Она што луѓето забораваат е дека така земаат пари и од моите деца. Мислат дека тоа сум само јас, а имам пет деца и внука, рече американскиот актер.

Во писмото кое вчера Чарли го испрати до редакцијата на „Тудеј“ рече дека „бирал и ангажирал придружнички со сомнителен морал“. – Без оглед на нивната репутација секогаш користев кондоми и бев отворен за својата дијагноза. За жал тие ја продадоа мојата искреност, рече тој.

Чарли раскажа и дека многу проститутки кои ги ангажирал после сексот оделе во неговата бања и ги фотографирале лековите кои ги зема поради својата дијагноза а подоцна со нив го уценувале.

На почетокот на месецот radar.com објави гласини дека неименуван актер е ХИВ позитивен и дека тој имал сексуални односи со многу холивудски ѕвезди, водителки и други јавни личности. Се шпекулираше дека тој намерно ги заразувал со ХИВ вирус по што се појави своевидна паника во Холивуд, но актерот денеска ги демантираше таквите гласини.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.