Поврзи се со нас

Популарно.мк

ВИДЕО: „Она сака“ – новиот видео запис на Дарко Илиевски

МК Сцена

ВИДЕО: „Она сака“ – новиот видео запис на Дарко Илиевски

Дарко Илиевски по подолга пауза повторно снимаше спот. Спотот се снимаше на повеќе локации во студио и Хотел Милениум во Охрид.

За организација на самиот видео запис беа вклучени голем број статисти, професионални танчери од школата на балетско студио „БАХ“, моделот Наташа Неделковска, голем број сценографски и костимографски реквизити.

Видео записот е во реализација на креативниот тим Владимир Ивановски – Дади и Горан Костадинов во продукција на Горила Филмс.

Композцицијата „Она Сака“ е комплетно авторско дело на Дарко Илиевски, додека мастерингот е правен во студиото на Раде Врчаковски – Врчак. Ова е само најава на она што следи од Даре.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.