//
Следи нѐ
To Top

ОДИМЕ НА ТЕАТАР: Популарно ви доделува 2 гратис влезници за „Животот на Молиер”

Популарно.мк ве носи на театар!

Доколку сакате да ја посетите претставата „Животот на Молиер“ во сабота (21.11) споделете го овој линк (објава) на вашиот фејсбук профил и поставете ја објавата јавна (public) и потоа испратете го вашето име и презиме и контакт телефон на меилот [email protected], најдоцна до петок (21.11) до 14 часот.

реклама

public-facebook

Среќниот добитник ќе биде избран по случаен избор и објавен на официјалната ФБ страна на Популарно.мк во петок (20.11) во 15 часот –www.facebook.com/popularnomkd

Македонскиот народен театар најдобар на Медитеранскиот театарски фестивал „ПУРГАТОРИЈЕ“ – Тиват, Р.Црна Гора

– Награда во целина за претставата „Животот на Молиер“
– Награда за најдобар актер Никола Ристановски за улогата на Молиер

На затворањето на 10-тото јубилејно издание на Фестивалот на медитеранскиот театар „ПУРГАТОРИЈЕ“ 2015 во Тиват, ќе беше доделувањето на наградите. Жирито во состав Мани Готовац – театролог, претседателката Тања Бошковиќ – актерка и Зоран Живковиќ – продуцент, по 6 одиграни претстави во официјалната селекција, на 29.8.2015 год. во Тиват донесе едногласна одлука наградата за најдобра претстава да ја додели на претставата „Животот на Молиер“ во продукција на Македонскиот народен театар, а наградата за најдобар актер ја доделува на актерот Никола Ристановски за улогата на Молиер.

548163_10150775159264636_628661320_n

Одиме на театар! :)

* добиените податоци служат само за потврдување дека ги исполнувате условите да ги добиете влезниците и на никој начин нема да ја нарушат вашата приватност. Истите се бришат од нашиот сервер во рок од 24 часа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: