Следи нѐ
To Top

Променет датумот на одржување на тројниот концерт на Илиќ, Брунлиќ и Лончаревиќ

Тимот задолжен за организацијата на тројниот концерт на Мирослав Илиќ, Зорица Брунцлиќ и Xенан Лончаревиќ известува дека наместо на 4 декември, како што веќе беше најавено, концертот ќе биде одржан во нов термин.

Локацијата останува иста – арена “Борис Трајковски”, но датумот од оправдани причини ќе претрпи промени.

реклама

Причините заради кои дојде до промена на датумот се од приватна природа на еден од изведувачите, па заради тоа ве молиме за разбирање.

Оние кои веќе набавиле влезници истите можат да ги зачуваат и да ги искористат во новиот термин или можат да си ги повратат средствата на продажните места каде што ги набавиле влезниците.

Деталите околу новиот термин ќе ви бидат соопштени наскоро.

Значи, освен новиот датум за концерт се друго останува исто – троен концерт, три фолк имиња од соседството – Зорица Брунцлиќ, Мирослав Илиќ и Xенан Лончаревиќ и незаборавна музичка вечер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.