Поврзи се со нас

Популарно.мк

Спасен скопјанец кој сакал да скокне од скеле на улица „Македонија“

Актуелно

Спасен скопјанец кој сакал да скокне од скеле на улица „Македонија“

Полициските Алфи успеаа да спасат средовечен скопјанец кој сакал да скокне од скеле на четврти кат на зграда на улица „Македонија“ во Скопје.

Како што информира портпаролот на СВР Скопје Лиза Бендевска С.К. (42) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, се качил на скелето на зградата и се заканувал дека ќе скокне.

Веднаш по дојавата, припадници на единицата Алфа во 12:30 часот успеале да го симнат С.К. од скелето и да го пренесат на Клиниката за токсикологија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.