//
Следи нѐ
To Top

Спасен скопјанец кој сакал да скокне од скеле на улица „Македонија“

Полициските Алфи успеаа да спасат средовечен скопјанец кој сакал да скокне од скеле на четврти кат на зграда на улица „Македонија“ во Скопје.

Како што информира портпаролот на СВР Скопје Лиза Бендевска С.К. (42) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, се качил на скелето на зградата и се заканувал дека ќе скокне.

реклама

Веднаш по дојавата, припадници на единицата Алфа во 12:30 часот успеале да го симнат С.К. од скелето и да го пренесат на Клиниката за токсикологија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: