//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Дејвид Бекам прогласен за „најсекси маж за 2015 година“

Поранешниот англиски фудбалер Дејвид Бекам е прогалсен за „најсекси маж за 2015 година“, според изборот на магазинот „Пипл“.  

– Ова е најдобар момент во мојата кариера, не можам да поверувам. Би сакал да им се заблагодарам на моите родители, што ме донесоа на овој свет. Исто така, би сакал да им се заблагодарам на мојот фризер, стилистот и на Фотошоп, изјави 40-годишниот Бекам по повод најновото признание на „Пипл“.

реклама

Бекам, кој важи за миленик на жените, веќе се години е во брак со поранешната пејачка на „Спајс Грлс“ и актуелна модна дизајнерка Викторија Бекам, со која има четири деца.

Некогашната ѕвезда на англискиот фудбал сепак призна дека членовите на неговото семејство го задевале кога дознале дека е избран за „најсекси маж“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: