Следи нѐ
To Top

ФОТО: Дејвид Бекам прогласен за „најсекси маж за 2015 година“

Поранешниот англиски фудбалер Дејвид Бекам е прогалсен за „најсекси маж за 2015 година“, според изборот на магазинот „Пипл“.  

– Ова е најдобар момент во мојата кариера, не можам да поверувам. Би сакал да им се заблагодарам на моите родители, што ме донесоа на овој свет. Исто така, би сакал да им се заблагодарам на мојот фризер, стилистот и на Фотошоп, изјави 40-годишниот Бекам по повод најновото признание на „Пипл“.

реклама

Бекам, кој важи за миленик на жените, веќе се години е во брак со поранешната пејачка на „Спајс Грлс“ и актуелна модна дизајнерка Викторија Бекам, со која има четири деца.

Некогашната ѕвезда на англискиот фудбал сепак призна дека членовите на неговото семејство го задевале кога дознале дека е избран за „најсекси маж“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • На Месечината има погребан човек

  На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја посетиле: делови од летала и сонди, камери, ранци, па дури и голф-топче…...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
 • Трите одлики на секој успешен човек

  Кога ги гледате успешните луѓе околу вас, забележувате дека имаат многу заедничко. Сите успешни жени, на пример, блескаат од самодоверба. реклама

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
 • Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

  Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештвото да избега од безнадежната иднина, мизерија, глад и насилство. Фудбалот создава огромни можности...

  Информативна Редакцијаноември 18, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.