Поврзи се со нас

Популарно.мк

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од недела заладување со дожд и снег

Актуелно

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од недела заладување со дожд и снег

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб, но попладне во западните делови ќе дува умерен на моменти и засилен ветер од западен и југозападен правец кој ќе биде повеќе изразен во планинските делови.

Утринската температура ќе се движи од минус два до седум, а дневната од 17 до 22 степена.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветар од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

За време на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина од 50 до 70 километри на час. Утре кон крајот на денот во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во текот на ноќта кон недела ќе се прошират насекаде. В недела претпладне во западните делови се очекуваат нешто пообилни врнежи од дожд, а попладне на повисоките планини ќе има услови за повремени врнежи од снег.

Во понеделник и вторник ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.