//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Во Москва отворено кафуле со мотиви од тоалет

Залуденоста по кафулиња со дизајн инспириран од тоалетите од Азија се прошири и на Европа…

Во ова необично кафуле се е инспирирано од темата тоалет: место на столици гостите седат на WC шолји, храната и пијалоците се служат во садови во форма на када за капење и писоари, а столиците и ѕидовите се украсени со бројни детали, како керамички плочки, тоалетна хартија и казанче.

реклама

Кафулињата од овој тип во Азија се голем хит, а како граѓаните на Москва ќе реагираат на оваа занимливост допрва останува да се види.

ce7af046-5e84-432d-b692-c47390c2a93f-2060x1236

– Немате прилика секаде да консумирате одлична храна и пијалоци од садови со мотивот на WC шолја, изјави Инга Јарославскаја, менаџер на кафулето.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: