Поврзи се со нас

Популарно.мк

ХО клуб овој петок ви го претставува DJ CONTE!

МК Сцена

ХО клуб овој петок ви го претставува DJ CONTE!

Darko Jecinac познат како Conte е ДЈ и продуцент од Нови Сад.

Како ДЈ се бави od 2001.Во последните 10 години важи за еден од нај бараните диск џокеи во регионот.Резидент е на нај популарното As Fm Радио od 2004. И стои позади емисиите “Cue Point” i “The Vibe” radio show.

Во 2013. година се соединува со Dj Groover,креираат dj/producer duo Ri5e&5hine и оваа година остваруваат голем успех како warm up DJ за моментално #1 DJ во светот на електронската музика Hardwell и Olivera Heldens. Што се однесува до светските продукциии,подржан е од страна на имиња како што се Roger Sancez, David Vendetta, Baggi Begovic и многу други.

12278258_10205309938528066_669688154_n

Петок DJ CONTE во XO CLUB, затоа што ни е должност да ви го понудиме најдоброто!

*комерцијален текст

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.