fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје кај Вардар гостува европскиот шампион Барселона

Ракомет

Во Скопје кај Вардар гостува европскиот шампион Барселона

Актуелниот европски ракометен шампион, тимот на Барселона, попладнево гостува во Скопје на мегдан кај македонскиот првак Вардар.

Ова е дерби мечот не само на „Б’’ групата туку, и воопшто дерби од 8.коло во Лига на шампиони. Црвено-црните најавуваат дека ќе сторат се да и се реваншираат на Барселона за минатонеделниот минимален пораз кога во „Блау Грана’’ загубија со 30-31.

Со победа над фаворизираниот шпански тим, македонскиот првак ќе го преземе првото место на табелата токму од Барселона.

Потсетување, дека од РК Вардар најавија дека поради големиот интерес за овој меч како и од безбедносни причини, ќе има посебен режим на движење на возилата по главните улици околу Спортскиот Центар „Јане Сандански”.

Натпреварот Вардар – Барселона ќе започне од 17 часот и 45 минути.

Покрај овој меч во групата „Б’’ вечерва од 19 часот ќе играат Киелце и Колдинг.

Во средата беа одиграни натпреварите, Рајн Некар Ловен – Монпеље 25:21 и Кристијанштад – ПИК Сегед 32:34.

На табела, Барселона е водечка со 11 бодови, колку што има и Рајн Некар, но од натпревар повеќе. Вардар е трет со 10, а исто толку има и ПИК Сегед. По нив следуваат: Киелце со 8, Кристијанштад 4, Монпелје 4 и Колдинг 2 бодови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.