//
Следи нѐ
To Top

Времен сообраќаен режим во Аеродром

Од 14 до 20 часот денеска ќе биде воведен посебен режим на одвивање на сообраќајот, поради меѓународниот ракометен натпревар меѓу РК Вардар и Барселона, што ќе се одржи во 17 часот и 45 минути во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

За сообраќај ќе биде затворен булеварот „АСНОМ“ на потегот со крстосницата со булеварот „Србија“, како и улицата „Васко Каранѓелевски“ од крстосницата со булеварот „Јане Сандански“ кон СЦ „Јане Сандански“.

реклама

Од сообраќајната полиција апелираат граѓаните кои ќе дојдат на ракометниот натпревар да ги почитуваат знаците и наредбите што ќе им бидат давани од страна на сообраќајни полициски службеници, а доколку дојдат со возило да го паркираат на околните дозволени паркинг простори.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: