//
Следи нѐ
To Top

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА ЖЕЉКО САМАРЏИЌ: Се гледаме во Скопје да го прославиме денот на љубовта

Иако медиумите во регионот пишуваа за наводната лоша здраствена состојба на српскиот пејач Жељко Самарџиќ, по се изгледа вистина е само дека на 13. февруари 2016 г. по повод денот на љубовта и виното, скопјани ќе имаат уште една можност да уживаат во песните на овој извонреден интепретатор.

– Подгответете се за одлична забава, но и заедно да го прославиме денот на љубовта и виното. Се гледаме за многу скоро мои драги луѓе – порачува Самарџиќ.

реклама

„Зауставите јануар“, „Грлица“, „Зато крадем“, „Сипајте ми још један виски“ се само мал дел од огромниот репертоар на српската поп-ѕвезда која во Скопје доаѓа по неговиот голем концерт пред две години.

Наскоро повеќе детали…

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: