//
Следи нѐ
To Top

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години.

Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три недели од објавувањето во САД, што пред 15 години го постави американскит бој бенд NSYNC, кој за истиот период продаде 2,41 милиони примероци.

реклама

Адел синоќа настапи во познатото шоу на Џими Фелон каде го пееше новиот хит сингл „Water Under The Bridge“.

Адел изгледа, но и звучи, подобро од кога и сега кога се врати на врвот, веројатно не мисли така брзо да си оди од таму.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: