//
Следи нѐ
To Top

Десетина повредени во сообраќајката кај „Три бисери“

Во сообраќајната несреќа што се случи утрово кај ТЦ „Три бисери“, според првичните информации, повредени се десетина лица.

Министерството за внатрешни работи потврди дека кај нив во осум часот е пријавена сообраќајната несреќа која се случила на булеварот „Јане Сандански“ наспроти ТЦ „Три бисери“. Судрени се два автобуса, со број три на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје и приватен автобус со број 23, кои се движеле од центар кон Аеродром.

реклама

132911584

Поврдените лица со возила на итнатата медицинска помош се пренесени во некои од скопските клиники.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: