//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со северен ветер

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег.

Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до осум степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: