//
Следи нѐ
To Top

Научете да скијате и танцувате на првиот детски зимски камп во Македонија

Оваа зима научете да скијате, но и да танцувате, на првиот зимски камп за деца од 7 до 15 години во Македонија.

Зимскиот камп ќе се одржи од 8 до 14 јануари во хотелот „Срна“ во Маврово, а како што појаснуваат организаторите, на кампот дечињата ќе имаат можност да научат да скијаат од македонскиот скијачки олимпиец Антонио Ристевски, но и да научат да танцуваат, а слободното време да го искористат во креативното катче, на прошетка низ снежното Маврово или да се натпреваруваат во Плејстејшн турнирите.

реклама

За подетални информации можете да се обратите на организаторите од туристичката агенција Теабо травел (070-255-985), или кај организаторите Камелија Секуловска (071-500-666) или Бранка Живковиќ (077-663-356)

This slideshow requires JavaScript.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Промо

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: