//
Следи нѐ
To Top

Рехаб, еден од најбараните диџеи во светот, со настап во Скопје

Скопјани ќе имаат посебна привилегија на 18 декември воМетрополис арената“ да присуствуваат на повеќе часовна електроденс-забава која по сè изгледа ќе ја одбележи 2015 година.

Во Скопје ќе допатува еден од најдобрите диџеи на денешницата, белгиецот Рехаб, кој се наоѓа на листата на 10. најбарани диџеи на планетата. Европската публика особено го памети по неговите настапи на познатиот фестивал „Tomorrowland“, па за тоа диџеј Рехаб е нешто што ѝ недостигаше на нашата метропола.

реклама

Во неговото портфолио влегува и соработката со еминентните имиња како Келвин Харис, Хардвел и уште неколку други.

Влезниците се веќе пуштени во продажба и истите можат да се купат по промотивна цена од само 300 денари до 15 декември на продажните места на www.kupikartizase.com.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: