//
Следи нѐ
To Top

Студенти се соблекоа голи за добротворни цели

Студенти по ветеринарнa медицина од Универзитетот во Сиднеј се сликале голи за календар за да соберат пари за отстранување на последиците од сушата, која ги погоди австралиските фармери.

На фотографиите, интимните делови ги покриваат стратешки поставени домашни животни. Календар стана традиција, и оваа година во проектот учествувале 65 студентки и студенти.

реклама

Во календарот има крави, коњи, кучиња, пилиња и овци. Тоа е забавен начин за да се соберат пари, но иако календарот забавен сушата е многу сериозно прашање, рече организаторот на снимањето Мет Клифтон.

Со купување на календарот се помага на земјоделците да прозведат храна кои е потребна за преживување, додаде тој.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 1, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 1, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 1, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: