//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно и ветровито

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во западните делови ќе има повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер поизразен кон источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 10 до 16 степени.

реклама

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди и со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

Ќе продолжи периодот на стабилно и суво време со релативно високи дневни температури. Во четврток ќе има услови за појава на утринска магла во одделни котлини.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: