//
Следи нѐ
To Top

Младата пејачка и дизајнерка Орнела Јордановска ја загуби битката со ракот

Младата пејачка и дизајнерка Орнела Јордановска (24) вчера ја загуби битката со ракот на лимфните жлезди.

Во октомври годинава ѝ беше извршена и трансплантација на коскената срж, но и тоа не и помогна да се спаси.

реклама

Многубројните хуманитарни акции за собирање на средства не и помогнаа да победи во едногодишната борба со ракот на лимфните жлезди.

За Јордановска беа организирани голем број хуманитарни акции, а во текот на својата кратка кариера објави неколку песни.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: