//
Следи нѐ
To Top

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Слушнете ја новата необјавена песна на Тоше Проески

Македонската музичка легенда Тоше Проески пред трагичната смрт сними серија песни, кои се уште не се објавени.

Меѓу нив е и песната на англиски јазик „If You Wanna Leave Me“, која според најавите ќе се најде на неговиот нов постхумен албум.

реклама

Продуцент на песната е Енди Вајт.

Најавено е дека на новиот албум покрај оваа, ќе се најдат и песните „Light The Flame“ и „Where Do I Belong“, како и две инструментални верзии на познати песни на Тоше.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: