//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Принцот Хари играше рагби со јужноафрикански деца

Кога сте виделе некој припадник на британското кралско семејство во опуштено издание како босоног игра рагби? Одговорот е никогаш.

Но, тоа сега се менува благодарение на принцот Хари, кој се наоѓа во Јужна Африка, каде не можеше да одолее да не заигра рагби со локалните деца.

реклама

Без чевлли, во маица со кратки ракави и во шорцеви, принцот се смееше, навиваше и ги бодреше најмалите играчи. Фотографии од случката го обиколија светот.

1297779553220_ORIGINAL

Принцот Хари не само што им помага на лица ширум светот и ја подгинува свеста за работа на разни хуманитрани организации, туку и се обидува директно ги усреќи луѓето, што е за секоја пофалба.

Со ова 31-годишниот принц како да сака да покаже дека деновите на скандали и забави се зад него и дека е време за „некои сериозни работи“.

Останува уште прашањето кога принцот ќе ја најде својата принцеза. Се шпекулира дека Хари се смирил со поранешната девојка Челзи Дејви, со кој беше во врска седум години, со повремни прекини, но за тоа засега нема потврда.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 4, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 4, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 4, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: