Следи нѐ
To Top

ФОТО: Принцот Хари играше рагби со јужноафрикански деца

Кога сте виделе некој припадник на британското кралско семејство во опуштено издание како босоног игра рагби? Одговорот е никогаш.

Но, тоа сега се менува благодарение на принцот Хари, кој се наоѓа во Јужна Африка, каде не можеше да одолее да не заигра рагби со локалните деца.

реклама

Без чевлли, во маица со кратки ракави и во шорцеви, принцот се смееше, навиваше и ги бодреше најмалите играчи. Фотографии од случката го обиколија светот.

1297779553220_ORIGINAL

Принцот Хари не само што им помага на лица ширум светот и ја подгинува свеста за работа на разни хуманитрани организации, туку и се обидува директно ги усреќи луѓето, што е за секоја пофалба.

Со ова 31-годишниот принц како да сака да покаже дека деновите на скандали и забави се зад него и дека е време за „некои сериозни работи“.

Останува уште прашањето кога принцот ќе ја најде својата принцеза. Се шпекулира дека Хари се смирил со поранешната девојка Челзи Дејви, со кој беше во врска седум години, со повремни прекини, но за тоа засега нема потврда.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • На Месечината има погребан човек

  На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја посетиле: делови од летала и сонди, камери, ранци, па дури и голф-топче…...

  Информативна Редакцијадекември 4, 2015
 • Трите одлики на секој успешен човек

  Кога ги гледате успешните луѓе околу вас, забележувате дека имаат многу заедничко. Сите успешни жени, на пример, блескаат од самодоверба. реклама

  Информативна Редакцијадекември 4, 2015
 • Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

  Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештвото да избега од безнадежната иднина, мизерија, глад и насилство. Фудбалот создава огромни можности...

  Информативна Редакцијадекември 4, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.