//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во претпладневните часови долж Повардарјето и по одделни котлини и речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од 10 до 16 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со слаба утринска магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

Во наредниот период ќе продолжи стабилно и суво време со релативно високи дневни температури. Поради јужното струење по котлините ќе има појава на утринска магла и ниска облачност особено во претпладневните часови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: