//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Преку 150 деца на отворениот ден на хокеј арената во СЦ „Борис Трајковски“

Насловна фотографија: Драган Тануровски

Хокеј федерацијата на Македонија во соработка со СЦ „Борис Трајковски“ ги отвори вратите на хокеј арената за сите кои сакаа да застанат на мразот со палка во раце.

реклама

Преку 150 деца пројавија интерес за овој спорт кој се повеќе станува популарен меѓу младите.

Овој проект под името „Ајде да играме хокеј“ е поддржан од Интернационалната хокеј федерација.

ФОТО: Драган Тануровски

This slideshow requires JavaScript.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Останато

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: