//
Следи нѐ
To Top

„Дедо Мраз“ конечно полета во Вселената

Американската испорака на храна и други намирници за потребите на астронаутите конечно полета кон Меѓународната вселенска станица.

Орбиталната капсула АТК, според планот, треба да пристигне до станицата в среда, што ќе буде прва испорака од САД уште од пролетта.

реклама

– Дедо Мраз доаѓа, напиша на „Твитер“, Тори Бруно, петседател на производителито на ракетата „Јунајтед Лаунч Алијанс“.

На радост на НАСА, времето ги послужи по три дена силни ветрови и облаци, кои го одлагаа полетување на ракетата „Атлас В“.

„Коцките конечно се сложија“, па астронаутите сепак ќе добијат божиќни подароци.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: