//
Следи нѐ
To Top

Метеоролозите најавуваат: Снег во Скопје наредната недела

Метеоролозите најавуваат услови за снег во главниот град на Македонија за идната недела.

Тогаш се очекува и позначително намалување на температурата, која во текот на денот нема да надминува четири степени, а минималната ќе падне неколку степени под нулата.

реклама

Потоа ќе следува наоблачување кое ќе донесе услови за пораст на температурата, а такво време ќе се задржи до крајот на годината.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: