Следи нѐ
To Top

Новиот „АјФон“ ќе чини помалку од 500 долари

Епл“ планира  идната година да лансира нов четириинчен телефон „АјФон“. 

Веќе слушнавме многу за „малиот АјФон‟, а сега аналитичарите од „КГИ Секјуритис“ даваат повеќе информации за неговите спецификации.

реклама

Наводно новиот 4-инчен телефон „АјФон“ ќе влезе во масовно производство во првиот квартал идната година, па така може да биде објавен пред моделите „АјФон 7“ и „АјФон 7+“, кои најверојатно ќе стигнат во септември идната година.

Аналитичарите исто така предвидуваат дека „Епл“ ќе го продава четириинчниот „АјФон“ по цена од 400 до 500 долари, а се претпоставува дека цената од 400 долари ќе биде за моделот со 16 гигабајти.

Претстојниот компактен „АјФон“ ќе биде направен од метал, ќе има А9 чип сет како и NFC за да го поддржи системот за плаќање „Епл Пеј“.

Што се однесува до камерата, се очекува сензор од 8 мегапиксели од задната страна.

Се очекува „Епл“ да испорача 20 милиони четириинчни телефони АјФон до крајот на идната година.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.