Следи нѐ
To Top

„Светецот“ на Кардашијан: Кание Вест и Ким Кардашијан му дадоа име Сент Вест на својот син

Раперот Кание Вест и Ким Кардашијан му избраа име на своето бебе, кое ќе се вика Сент (Светец) и дел од јавноста нивната објава на Твитер ја проследи со потсмев.

Кардашијан името на новородениот син го објави вчера на Твитер заедно со цртеж кој ги претставува целото семејство.

реклама

– Престануваме да работиме. Не постои можност ние или било кој друг да направи шега која е толку одлична како што Кание го нарекол својот син Сент Вест, гласи еден од твитовите на социјалната мрежа.

Според анонимен извор, комплицираната бременост на Кардашијан одиграла улога при изборот на името.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.