Следи нѐ
To Top

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб, долж Повардарието повремено умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 4 до 12 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до  9 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.