//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: BOSS Green колекција есен/зима 2015

Новата кампања за есен-зима ’15 колекцијата на BOSS Green е креирана од дуото фотографи Hunter & Gatti, користејќи го како позадина панорамскиот поглед на Лос Анџелес навечер.

Најгорниот кат на паркинг гаража во центарот на Лос Анџелес, обезбеди сцена за совршен кошаркарски терен, што придонесува сликите да добијат спортски дух, притоа задржувајќи го силното чувство на урбаност во колекцијата, која вклучува металик комбинација на основните бои и темни, мат џинс.

реклама

Моделот Микел Џенсен, кој и претходно се има појавено во BOSS Green кампања, го тестираше сетот на дневна светлина, но кога падна мрак, Hunter & Gatti беа во можност суптилно да си поиграат со осветлувањето на нивниот карактеричен начин кој ги прави толку почитувани во светот.

Одеднаш, шарените рефлектори ја трансформираа сцената во атмосферски, футуристички свет и крајните фотографии го доловија духот на големиот град и огромениот број на мистерии кои се кријат во него, креирајќи идеална позадина за лежерната и спортска, метрополитска колекција.

Погледнете го видеото позади сцената на оваа извонредна фотосесија:

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 12, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 12, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 12, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: