Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и потопло, со слаб ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени.

реклама

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата ќе достигне до 12 степени.

Во текот на работната недела ќе преовладува стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.