Следи нѐ
To Top

Најбарани поими на Пинтерест во 2015 година

Вкусовите и желбите на луѓето се различни, што најдобро го знае популарната социјална мрежа Пинтерест.

Мода, рецепти, куќни декорации… биле само некои од работите за кои голем број корисници годинава барале инспирација на Пинтерест.

реклама

Пинтерест објави листа на поими кои годинава биле најмногу „барани“ преку овој пребарувач, која со својата разновидност изненади многумина.

Топ 10 листа на најпребарувани поими на Пинтерест:

1. Хари Потер

2. Алиса во земјата на чудата

3. Бања

4. Проекти од дрво

5. Мали тетоважи

6. Веганска кујна

7. Исланд

8. Чело

9. Скандинавски ентериер

10. Машка мода.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.