Следи нѐ
To Top

Нов интернет хит: А капела верзија на нумерата од „Војна на ѕвездите“ (ВИДЕО)

Инспириран од новото продолжение на „Војната на ѕвездите“, американскиот комичар Џими Фалон сними а капела верзија на популарната нумера од овој филмски серијал.

Како изведувачи на песната се јавуваат дел од актерите кои настапуваат во нивото продолжение на „Војна на ѕвездите“, „Силата се буди“.

реклама

Инаку, во новиото продолжени на „Војна на ѕвездите“, меѓу останатите, настапуваат и Дејзи Ридли, Џон Бојиџ, Хариосн Форд, Кери Фишер, Оскар Ајзак, Лупита Нјонго, Гвендолин Кристи и Адам Драјвер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.