//
Следи нѐ
To Top

Милица Тодоровиќ бара дополнително обезбедување за во Скопје

Има само уште неколку дена до спектакуларниот концерт (сабота) на српските ѕвезди Милица Тодоровиќ и Адил Максутовиќ во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје.

По неколкуте хитови на Милица, нејзината слава дратистично скокна и моментално е една од најбараните пејачки на просторите на поранешна Југославија. Токму и поради тоа нејзините побарувања и желби се поголеми.

реклама

Имено, пејачката од организаторот на концертот побарала дополнително обезбедување поради нејзина безбедност.

Дека е навистина така ни потврдија и организаторите, но сепак истакнаа дека на секој изведувач му следува лично обезбедување за време на одржување на концертот.

Инаку влезниците за овој концерт се уште може да ги купите преку продажните места на „купикартазасе“, како и во Розе Веро 2 и Југотон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: