//
Следи нѐ
To Top

ПРЕДНОВОГОДИШНА ЕУФОРИЈА: Сара Мејс и Биг бендот на МРТ ви посакуваат Среќна нова година!

Празничната атмосфера штотуку доби нов лик.

Sarah Mace и Биг бендот на МРТ посакаа на интересен начин да им ги честитаат новогодишните празници на сите љубители на музиката, од мали до големи новата песна и видео запис се насловени како и што прилега на овој период од годината и како што сакаме да Ви посакаме: Среќна нова година!

реклама

Видеото е дело на Горила Филмс, аранжманот е на Љупчо Мирковски, музиката на Горјан Стојановски, текстот е на Сара, а песната е снимена во студиото на МРТ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: