//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Дали оваа совршена фотографија на кралското семејство е „фотошопирана“?

Омилените членови на британското кралско семејство, принцот Вилијам, војводката Кејт Мидлтон и нивните две деца, испратија божиќни честитки со нивна фотографија, која воодушеви многумина. 

Малиот принц Џорџ повторно ги освои срцата на сите, но овој пат вниманието го привлече неговата сестричка, малата принцеза Шарлот, поточно нејзината насмевка.

реклама

1

И додека на фотографијата мајка и Кејт ја држи на своите колена, а татко и Вилијам со „будно око“ го следи своето семејство, многумина корисници на Твитер забележаа „нешто необично“ кај малата принцеза.

– Во ред, убави се, но имам едно прашање. Дали тие ја „фотошопирале“ насмевката на лицето на Шарлот? Мислам дека да, вели еден корисник на Твитер, кој не е единствениот кој забележал нешто чудно.

2

Други пак, ја аналирирале фотографијата и забележале дека главата на Шарлот е изострена, додека телото и е матно, па почнаа гласини колку всушност е целата фотографија е обработена во Фотошоп.

Без оглед на се, најмладите членови на кралското семејство и натаму предизвикуваат симпатии, сеедно дали се „фотошопирани“ или не.

3

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: