//
Следи нѐ
To Top

Радио водител се зклучил во студио и 24 пати по ред ја пуштил „Last Christmas“ (ВИДЕО)

Водител во една радио станица во Австрија се заклучил во радиското студио и во пресрет на католичкиот Божик, 24 пати по ред ја пуштил песната на култната британска група од 80-те години на минатиот век „Уем“ – „Last Christmas“ („Минатиот Божик“) 

За време на збрката што настанала додека колегите го убедувале водителот да се откаже од оваа налудничава идеја, во радиото Антене Карантен се јавила и неговата мала ќерка, која го преколнувала својот татко да престане со „маратонот, бидејќи песната сите ги излудува“.

реклама

Програмскиот директор на радиото Тим Боднер изјави дека 27-годишниот водител на овој начин сакал да направи „предбожиќна шега“.

– Иако сето ова беше смешно, сепак мора да има некои граници и да се сносат последици за ваквото однесување, изјави Боднер, додавајќи дека за казна на водителот ќе се разговара по празниците.

Песната „Last Christmas“ е од 1984 години и досега во форма на сингл е продадена во 1,77 милиони примероци, што ја прави најпродавна нумера во британската музичка историја. Интересно, е што песната никогаш не се најде на првото место на официјаланта британска топ листа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: