//
Следи нѐ
To Top

Настани низ објективот на Популарно.мк за 2015 (ВТОР ДЕЛ)

Настани, концерти, фестивали, протести, акции, спортски натпревари… многу настани кои беа дел од нашата содржината оваа 2015 година.

Нашиот тим ги одбра, според нас, најинтересните случувања изминатата година, и реши да ве потсети на сите убави, забавни, но понекогаш и не така мили настани кои ја одбележаа 2015 година.

реклама

Дел од фотографиите кои ќе ги погледнете се направени од нашите фоторепортери.

Екипата на Популарно.мк традиционално ви го претставува новогодишниот прилог „Настани кои ја одбележаа 2015 година“ кој оваа година, поради големиот број на настани, ќе биде објавен во два дела, едниот на 30.12, а вториот дел на 31.12.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ ЌЕ ВЕ ПОТСЕТИМЕ НА: Егзит фестивал, мигрантската криза, нападите во Париз, концертите на One Republic, Robbie Williams, Whitesnake, Morrissey и многу други…

one republic robi exit 2 exit festival whitesnake DSC_0309 DSC_9402 2E6D5A4500000578-3317776-image-a-7_14474763323991 4904953841 Macedonian special policemen guard the border as more than a thousand immigrants wait at the border line of Macedonia and Greece to enter Macedonia near the Gevgelija railway station glavna logo-google[1] 11754635_10203305594235562_718654377_o[1] DSC_5702 DSC_4963 11748753_862220980512924_430854407_n DSC_4719 12459078_1106172882729248_1062116633_o (1)
<
>
ЉУБОЈНА ВО БОРИС ТРАЈКОВСКИ - Горила Продукција, во свое име и во името на Љубојна и нивните гости Влатко Стефановски, Исмаил Лумановски, Васил Хаџиманов и Џамбо Агушев, им се заблагодарува на сите оние кои направија концертот во арена Борис Трајковски да биде едно од најубавите искуства за нас како организатори и за сите кои настапија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: