//
Следи нѐ
To Top

Експлозија на плинска боца во Драчево, осуммина повредени

Осум лица се повредени при две експлозии во куќа во скопската населба Драчево, при монтирање на грејно тело со плинска боца.

Како што потврдија за МИА од МВР, според првичните информации, лицата кои се здобиле со повреди од експлозијата се пренесени за укажување лекарска помош во градската болница и во ургентниот центар.

реклама

На местото на експлозијата се наоѓаат екипи на брзата помош, противпожарната единица и увидна екипа од МВР.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: