//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Коледе во домот на семејството Иванови

Утринава, на Бадник, дечиња и членови на иницијативното движење за возобновување на Божиќната литија  ја посетија резиденцијата на претседателот Иванов.

Носејќи ја Витлеемската пештера и пеејќи ја божиќната песна „Вечен е Бог”, дечињата го најавија Христовото раѓање.

реклама

Семејството Иванови ги даруваа децата со традиционални коледарски пакетчиња.

Во продолжение погледнете ја галеријата:

313 11 55 44 33 22
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: