//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Боби Мојсовски на Божиќ го промовира новиот сингл „Јануари“

Боби Мојсовски овој Божиќ реши да ги изненади своите фанови со нова песна и нов спот насловени „Јануари“.

Текстописец и композитор е Боби, а аранжманот е на Гоце Симоноски. Видео-записот е дело на Даниел Јовески.

реклама

– „Јануари“ ја искомпонирав пред точно четири години, но сега одлучив дека е вистинскиот момент оваа нумера да биде објавена. Ви посакувам убави дни и се надевам дека ќе уживате, како што јас уживав додека го создавав“ изјави Боби Мојсовски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: