fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Боби Мојсовски на Божиќ го промовира новиот сингл „Јануари“

МК Сцена

ВИДЕО: Боби Мојсовски на Божиќ го промовира новиот сингл „Јануари“

Боби Мојсовски овој Божиќ реши да ги изненади своите фанови со нова песна и нов спот насловени „Јануари“.

Текстописец и композитор е Боби, а аранжманот е на Гоце Симоноски. Видео-записот е дело на Даниел Јовески.

– „Јануари“ ја искомпонирав пред точно четири години, но сега одлучив дека е вистинскиот момент оваа нумера да биде објавена. Ви посакувам убави дни и се надевам дека ќе уживате, како што јас уживав додека го создавав“ изјави Боби Мојсовски.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.