//
Следи нѐ
To Top

Ким Кардашијан, Џенифер Анистон и многу други – погледнете кои од познатите личности денеска слават Божик

Многу познати личности од Холивуд денеска го слават Божик.

Погледнете кои познати личности ширум светот прославуваат денеска.

реклама

Џенифер Анистон

Холивудската актерка Џенифер Анистон православното христијанство го наследила од нејзиниот татко Џон Анистон, кој исто така се занимава со глума. Тој е роден како Јанис Анастасакис на грчкиот остров Крит.

Том Хенкс

Актерот Том Хенск е роден во католичко семејство, но подоцна преминал во православие. Причината за преоѓањето е неговата втора сопруга Рита Вилсон, актерка која има бугарско-грчки корени.

Ким Кардашијан

Американската старлета по потекло е од Ерменија. Ким Кардашијан минатата година на Твитер на сите им го честита Божик на 7 јануари.

Наоми Кембел

Славниот топ модел Наоми Кембел станала верник на Руската православна црква во текот на врската којашто ја имала со рускиот тајкун Владислав Дороњин.

„Депеш мод“

Пејачот на легендарната група „Депеш мод“, Дејвид Гахан, ја преземал православната вера од својата сопруга Џенифер Скилаз.

Пренесува: Плусинфо

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: