//
Следи нѐ
To Top

Фотографија што го разнежи интернетот

Арика Стовал и Хантер Хенкс на 1 јануари се враќале кон својот дом, кога со нивниот автомобил излетале од патот и удриле во бетонски столб.

Иако нивниот автомобил е целосно уништен, Стовал и Хенкс останаа живи, а она по што станаа популарни на социјалните мрежи е нивната фотографија направена во болницата веднаш по несреќата.

реклама

На фотографијата се гледаат Арика и Хантер како си разменуваат вљубени погледи и насмевки по страшната несреќа во која останаа живи.

– Три секунди, Толку време мина откако излетавме од патот до ударот во столбот. Не знам како преживеавме, напиша Стовал под фотграфијата обавена на Фејсбук.

Двојката вели дека не очекувале оти нивната фотографија ќе стане толку популарна и дека ќе биде споделана над 85.000 пати.

– Добивме стотици пораки во кои многу луѓе ни велат дека нашата приказна ги извлекла од мракот и дека им ги променила животите, изјави Стовал.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајануари 12, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајануари 12, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајануари 12, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: