//
Следи нѐ
To Top

Заев: Избори се можни само со чист Избирачки список и регулација на медиумите

По синоќешната неуспешна средба во резиденцијата во Пржино, СДСМ се огласи со соопштение за јавноста:

„За нас не се прифатливи избори без навремена регулација на медиумите и и без навремено прочистување на Избирачкиот список.

реклама

Ако се одржат избори на 24 април, ние на такви избори нема да учествуваме, а ќе продолжиме да се бориме за фер, регуларни и демократски услови за одржување избори.

Ќе продолжиме да се бориме за слободна и демократска Македонија.“ – стои во соопштението.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: