//
Следи нѐ
To Top

Два дена по смртта на сопругот, Селин Дион го изгуби и братот

Само два дена по смртта на нејзиниот сопруг Рене Анжели, познатата канадска пејачка Селион Дион остана и без нејзиниот брат.

Како што јавија канадските медиуми, 59-годишен Даниел Дион починал вчера, по долготрајна борба против ракот.

реклама

Даниел беше осмото од 14-те деца на семејството Дион.

Инаку, Анжели, кој исто така почина од рак, ќе биде погребан на 22 јануари во базликата „Нотр Дам“ во Монтерал, каде тој се венча со Селин во 1994 година.

Датумот на погребот на Даниел Дион не е соопштен.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: